Poznavanje lijekova temelj je svakog dobrog liječenja u psihijatriji, a ovim udžbenikom autorice su nastojale objasniti ne samo kako i gdje lijek djeluje, nego i kako i u kojim bolestima primijeniti određene lijekove. Udžbenik jasno i sažeto daje pregled suvremene farmakologije. Sadržava 11 poglavlja. U tri uvodna poglavlja opisana su načela farmakodinamike, farmakokinetike i praćenja koncentracije psihofarmaka. Potom su opisani anksiolitici i hipnotici, antidepresivi, antipsihotici, stabilizatori raspoloženja, antidementivi, lijekovi za liječenje ovisnosti, psihostimulansi...
Na kraju se nalazi sažetak uputa za primjenu psihofarmaka kod različitih psihijatrijskih i neuroloških poremećaja, te kod starijih osoba i u trudnoći i dojenju.
Ovaj je priručnik nastao kao rezultat zajedničkog rada tima okupljenog oko Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Knjiga Miroslava Gorete Kontratransfer u forenzičkoj psihijatriji – “subjektivni” kriteriji za objektivne procjene u forenzičkoj dijagnostici i terapiji, nije opsežna po broju stranica, ali je iznimno snažna po sadržaju koji obrađuje. U njoj se autor upustio u vrlo zahtjevnu zadaću „raskrinkavanja“ nesvjesnih reakcija, poznatih kao fenomen kontratransfera, koji je neizbježan i nerijetko dominira u svim interpersonalnim odnosima, ali se unatoč tome uporno ignorira i zanemaruje.
Priručnik "Kreativna psihofarmakoterapija" autorsko je djelo namijenjeno prije svega specijalistima obiteljske medicine i liječnicima primarne zdravstvene zaštite. Međutim, zbog svoje sustavnosti, sveobuhvatnosti i detaljnosti s jedne strane, ima puno širu ciljanu" čitalačku publiku. Koristit će je specijalizanti i specijalisti psihijatrije i srodnih struka, klinički psiholozi i medicinske sestre, svi koji se na bilo koji način bave duševnim bolesnikom, a poglavito njegovim liječenjem, skrbi i njegom.
Knjiga Kreativni um koncepcijski je ustrojena tako da objedinjuje teorijske i praktične spoznaje o kreativnosti te daje izvrstan pregled spoznaja u njihovu nastajanju kao i u suvremenim tumačenjima.
Tema ove knjige nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Pitanje mjesta i uloge žene i majke opisano je kroz povijest civilizacije, u mitovima, religiji, antropologiji, sociologiji i psihologiji.
Ova knjiga ponudila je stručne i znanstvene spoznaje psihologije kao struke u formi vodiča za bolje samorazumijevanje doživljavanja i ponašanja. Razumjeti vlastito (i tuđe) doživljavanje i ponašanje ključno je kako bismo prepoznali i odstupanja od uobičajenog, rekli bismo normalnog funkcioniranja, i u skladu s time poduzeti odgovarajuće korake kako bismo spriječili (ili barem ublažili) možebitne psihičke (mentalne) teškoće, pa i bolesti.
Prijevod priručnika "Međunarodna klasifikacija funkcioniranja, onesposobljenosti i zdravlja" Svjetske zdravstvene organizacije vrijedan je prilog promicanju zaštite osoba s invaliditetom.
Knjiga na sustavan i sveobuhvatan način, prva na ovim prostorima, prikazuje ulogu i važnost primjene digitalnih tehnologija u zaštiti psihičkog zdravlja, s posebnim naglaskom na dijagnostiku, terapiju i edukaciju. Donosi rezultate svakodnevnog rada i bogatog iskustva djelatnika prvog i središnjeg telepsihijatrijskog centra u Hrvatskoj uspostavljenog u sklopu Klinike za psihijatriju Vrapče potkraj 2022. godine.
Knjiga se sastoji od 45 poglavlja uklopljenih u šest tematskih cjelina: Specifičnosti psihičkih poremećaja u žena, Reproduktivni period života žene, Terapijski pristupi, Dječja i adolescentna dob, mentalno zdravlje i uloga majke, Komordibiteti psihičkih i tjelesnih poremećaja, Interdisciplinarni pristup mentalnom zdravlju žena.
Daje pregled novih spoznaja iz područja psihijatrije, s posebnim osvrtom na ulogu ženskog spola u etiologiji, specifičnostima u kliničkoj slici, terapijskim pristupima u psihičkim poremećajima.