Sveučilišni udžbenik Stomatološkog fakulteta prva je knjiga na hrvatskome jeziku koja obrađuje složenu multidisciplinarnu problematiku dentalnih implantata i njihove primjene u implantoprotetičkoj terapiji.
Priručnik se sastoji od 12 poglavlja, 114 slika u boji i teksta koji je podijeljen na epidemiologiju, etiologiju, kliničku sliku, dijagnozu, diferencijalnu dijagnozu i terapiju uobičajenih bolesti usne šupljine.
U ovome je priručniku obrađena problematika oralnih bolesti s većom ili manjom povezanošću sa psihičkim zbivanjima u bolesnika, što je važno za svakog stručnjaka koji se susreće s izazovima u dentalnoj medicini, radi omogućavanja kvalitetnijeg provođenja prevencije i terapije navedenih bolesti.
Priručnik se sastoji iz tri dijela: U prvom dijelu (Kirurško liječenje rascjepa usne i nepca) ukratko su opisane najnovije spoznaje o etiologiji nastanka rascjepa te epidemiološki podatci o učestalosti u populaciji. Naglašena je važnost poznavanja anatomije u razumijevanju kirurškog liječenja ali i poremećajafunkcija govora i sluha, koji nastaju kao posljedica rascijepljenih mišića.
Ovaj je sveučilišni udžbenik sveobuhvatno štivo koje uključuje sve segmente bitne u razumijevanju teorijske i praktične razine restaurativne dentalne medicine.
Svrha je ovog udžbenika studentima stomatologije dati pregled osnovnih spoznaja o infektivnim česticama (bakterije, virusi, gljive, prioni) patogenima za ljude.
Knjiga je ilustrovana sa 705 slika i sadrži terminološki rečnik sastavljen od 134 najznačajnija pojma vezana za parcijalnu protezu. Svako poglavlje dokumentovano je popisom korišćene literature, a na kraju su dati autorski indeks i indeks pojmova.